Potrójna korona Piskorskiej. Polka najlepszą zawodniczką Flanders Swimming Cup!

Potrójna korona Piskorskiej. Polka najlepszą zawodniczką Flanders Swimming Cup!

Efektowne zakończenie Flanders Swimming Cup 2024 w wykonaniu Adeli Piskorskiej. Reprezentantka AZS UMCS Lublin skompletowała potrójną koronę w stylu grzbietowym, wygrywając niedzielny finał na dystansie 100 metrów, a do tego została najlepszą pływaczką całej imprezy, która po raz 25. odbyła się w Antwerpii.

Rywalizacja na 100 m stylem grzbietowym w ubiegłym roku przyniosła Piskorskiej największe sukcesy na arenie międzynarodowej – złote medale Uniwersjady i młodzieżowych mistrzostw Europy. Polka była też wyraźną faworytką tej konkurencji w Wezenberg Olympic Swimming Centre i potwierdziła swoją klasę.

Przebieg rywalizacji przypominał ten z sobotnich wyścigów na 200 metrów. Najpierw Piskorska zajęła 2. miejsce w eliminacjach (1:03.25), a kilka godzin później zdominowała wyścig finałowy. Mocno rozpoczęła wyścig i nie oddała prowadzenia do samej mety. Dwie długości basenu przepłynęła w 1:00.72, wyprzedzając drugą na mecie Marię Godden o dokładnie sekundę i 41 setnych. Trzecia była kolejna Irlandka, Ellen Walshe (1:02.48).

Na zakończenie całego mitingu podopieczną trenera Adriana Szajnickiego czekało jeszcze jedno wyróżnienie – tytuł najlepszej zawodniczki Flanders Swimming Cup. Zdobyła go dzięki rezultatowi uzyskanemu w piątek na dystansie 50 m stylem grzbietowym. Czas 28.17 był wart 866 pkt World Aquatics.

To nie koniec startów Polki w tym miesiącu. Za tydzień weźmie udział w kolejnej mocno obsadzonej i rozgrywanej od wielu lat imprezie – Euro Meet w Luksemburgu. Wśród zawodników zgłoszonych obok Piskorskiej do udziału w tych zawodach są m. in. Sarah Sjoestroem, Chad Le Clos czy Szebasztian Szabo. Początek zmagań już w piątek, 26 stycznia.