Przekonujące zwycięstwa gospodarzy

Zawodnicy Waterpolo Poznań i Łódzkiego Sportowego Towarzystwa Waterpolowego zainkasowali komplet punktów w spotkaniach 8. kolejki Ekstraklasy w piłce wodnej mężczyzn. Dzięki swoim sukcesom obie drużyny utrzymały kontakt ze ścisłą czołówką ligowej tabeli.

Weekendowe emocje rozpoczęły się od sobotnich derbów Łodzi. ŁSTW zmierzyło się u siebie z Neptunem Uniwersytet Łódzki. Spotkanie miało jednostronny przebieg. Gospodarze, którzy kilka tygodni temu świętowali zdobycie Pucharu Polski, szybko narzucili rywalom swoje warunki gry. Po minucie bramkarza gości pokonał Michał Diakonów, kolejne trafienia dołożyli Kacper Zdziech oraz Marek Wasiński i na koniec pierwszej kwarcie podopieczni Edwarda Kujawy prowadzili już 3:0. Z czasem przewaga ŁSTW urosła nawet do dziewięciu bramek. Ostatecznie obrońcy tytułu wygrali 15:6, a najlepszym graczem w ich drużynie wybrano autora trzech goli, Maksymiliana Chałaja.

Dzień później zmierzyły się ze sobą dwie drużyny z dolnej połówki tabeli. Waterpolo Poznań podjęło KSZO. Lepiej w mecz weszli goście. Zawodnicy z Ostrowca Świętokrzyskiego po czterech minutach wygrywali 2:1 po trafieniach Daniela Idzikowskiego i Alana Rusewicza, ale później okazało się, że było to ich ostatnie prowadzenie w całym spotkaniu. Poznaniacy byli lepsi w każdej kwarcie i po końcowej syrenie mogli świętować zwycięstwo 12:6 - czwarte w aktualnym sezonie Ekstraklasy. W drużynie gospodarzy wyróżnił się m. in. Bartłomiej Kowalewski, który zdobył cztery bramki.

Ostatni mecz 8. kolejki, w którym zmierzą się AZS Uniwersytet Warszawski i Arkonia Szczecin, został przełożony na 25 marca.

ŁSTW Politechnika Łódzka - UKS Neptun Uniwersytet Łódzki 15:6 (3:0, 5:2, 4:3, 3:1)
MVP: Maksymilian Chałaj (ŁSTW), Levente Stępiński (Neptun)

Waterpolo Poznań - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 12:6 (3:2, 2:1, 3:1, 4:2)
MVP: Bartłomiej Kowalewski (Poznań), Alan Rusewicz (KSZO)