Rekord Piskorskiej w Berlinie

Niedługo po udanym starcie w Sztokholmie, Adela Piskorska udała się do Berlina, by wziąć udział w zawodach Swim Open. Nasza reprezentantka wystartowała dwukrotnie: na 100 i 200 m stylem grzbietowym. W obu konkurencjach była zdecydowanie najlepsza, a na krótszym dystansie poprawiła rekord Polski młodzieżowców.

- Co zawody zagraniczne, to kroczek po kroczku zbliżam się do najlepszych. Mam świadomość, że czeka mnie jeszcze sporo pracy, żeby zawsze być na topie. Cel na tę część sezonu, czyli kwalifikacja na mistrzostwa świata i inne imprezy międzynarodowe, został zrealizowany, więc teraz koncentruję się na jakości startów i doszlifowaniu szczegółów – mówiła reprezentantka AZS UMCS Lublin przed rozpoczęciem zmagań.

Pierwszą konkurencją z udziałem podopiecznej Adriana Szajnickiego było 100 m stylem grzbietowym. Po bezproblemowym awansie do finału, po południu Piskorska po raz kolejny w tym sezonie pokazała swoje możliwości. Dwie długości basenu przepłynęła w 1:00.16 i poprawiła własny rekord kraju w kategorii młodzieżowców o jedną dziesiątą sekundy. Na mecie wyprzedziła najlepszą w eliminacjach Laurę Riedemann o ponad sekundę, dzięki czemu mogła świętować pierwsze złoto.

Drugi medal z najcenniejszego kruszcu wywalczyła następnego dnia. W niedzielę po południu była bezapelacyjnie najszybsza na 200 metrów. Co więcej, pierwszy raz w życiu złamała barierę 2 minut i 10 sekund. Wynik 2:09.82 to trzeci rezultat w historii polskiego pływania, gorszy od rekordu kraju, należącego do Alicji Tchórz, o zaledwie osiem setnych sekundy. To też czas lepszy od minimum na czempionat globu w Fukuoce. W tegorocznych rankingach daje Piskorskiej 5. miejsce w Europie i 10. na świecie.

Na tym nie koniec intensywnych startów naszej pływaczki. Już od środy weźmie udział w mistrzostwach Polski seniorów i młodzieżowców w Olsztynie. Barwy AZS UMCS ma reprezentować indywidualnie na 50, 100 i 200 m stylem grzbietowym oraz 100 m stylem dowolnym.