Skoczkowie do wody wchodzą do gry!

Mistrzostwa Europy w sportach wodnych, które odbywają się w Rzymie, zbliżają się do półmetka. W poniedziałek do rywalizacji w Foro Italico wkroczą specjaliści od skoków do wody – wśród nich 4-osobowa reprezentacja Polski. Zmagania potrwają od 15 do 21 sierpnia.

Kwalifikację na czempionat Starego Kontynentu wywalczyli zawodnicy AZS Łódź: Andrzej Rzeszutek i Kaja Skrzek oraz przedstawiciele Stali Rzeszów: Robert Łukaszewicz i Aleksandra Błażowska. Wszyscy wystąpili już w tym roku mistrzostwach świata.

Podczas ubiegłorocznych mistrzostw Europy również zaprezentowała się 4-osobowa kadra Polski. W Budapeszcie startował m. in. Rzeszutek, który meldował się w finałach skoków z metrowej i 3-metrowej trampoliny (zajmując odpowiednio 10. i 8. miejsce), a najwyżej sklasyfikowany został w skokach synchronicznych. W parze z Kacprem Lesiakiem zakończył zmagania na 5. pozycji.

Występy w stolicy Węgier zanotowała też Skrzek, która była 17. na metrowej trampolinie, a w konkursie skoków z 3 metrów uplasowała się na 19. lokacie.

Zawody w Rzymie otworzy rywalizacja drużynowa - bez udziału biało-czerwonych. Naszych przedstawicieli po raz pierwszy zobaczymy we wtorek, gdy na starcie eliminacji skoków z metrowej trampoliny staną Skrzek i Błażowska.

Warto wspomnieć, że w historii polskich skoków do wody mieliśmy jednego medalistę mistrzostw Europy. W 1966 roku w Utrechcie na najniższym stopniu podium skoków z wieży stanął Jerzy Kowalewski.