Skoki do wody: Sukces Jachima i Łukaszewicza przed walką o igrzyska

Skoki do wody: Sukces Jachima i Łukaszewicza przed walką o igrzyska

Reprezentujący KSW Stal Rzeszów Filip Jachim i Robert Łukaszewicz zajęli 2. miejsce w skokach synchronicznych z wieży podczas 66. Internationaler Springertag w Rostocku. Z kolei w sobotnim finale skoków z trampoliny 3 m zaprezentowały się obie Polki: Kaja Skrzek i Aleksandra Błażowska.

Jachim i Łukaszewicz zanotowali obiecujący występ na zaledwie 19 dni przed rywalizacją w tej konkurencji na mistrzostwach świata w Doha. Podopieczni Andrzeja Kozdrańskiego za swoje sześć prób uzyskali łączną notę 364.32 pkt – niewiele gorszą od tej, która na ubiegłorocznym czempionacie globu w Fukuoce dała im 7. lokatę.

Poza ich zasięgiem byli dziś tylko gospodarze, brązowi medaliści mistrzostw Europy w 2022 roku: Timo Barthel i Jaden Elkermann. Biało-czerwoni uplasowali się na 2. pozycji po zaciętej walce z duetami z Hiszpanii i Ukrainy, które wyprzedzili po bardzo dobrym piątym skoku (trzy i pół salta w tył).

Swoje przetarcie na olimpijskim przyrządzie – trampolinie 3 m – miały też kolejne reprezentantki Stali Rzeszów: Kaja Skrzek i Aleksandra Błażowska. Obie rozpoczęły dzień od udanych eliminacji rywalizacji indywidualnej. Skrzek zanotowała w nich 260.15 pkt i była 4., a Błażowska otrzymała od sędziów 248.25 pkt, co dało jej 9. miejsce. Polki nie poprawiły tych wyników w półfinałach, ale poradziły sobie na tyle dobrze, że znalazły się w najlepszej dwunastce.

Wieczorny finał Skrzek zakończyła na 6. pozycji (259.15 pkt), a Błażowska była 10. (236.60 pkt). Wygrała 19-letnia Desharne Bent-Ashmeil z Wielkiej Brytanii, która wyprzedziła dwie Niemki: Jette Muller oraz mistrzynię olimpijską z Tokio w skokach synchronicznych, Lenę Hentschel.

Zmagania w Rostocku zakończą się w niedzielę. W trakcie ostatniego dnia na starcie znów pojawi się Łukaszewicz, który tym razem powalczy o finał skoków z wieży w rywalizacji indywidualnej. Wśród jego najgroźniejszych rywali pojawią się tacy zawodnicy jak Robbie Lee z Wielkiej Brytanii (wicemistrz Igrzysk Europejskich w Rzeszowie) czy półfinaliści mistrzostw świata w Fukuoce: Jewhen Naumenko z Ukrainy i Carlos Camacho z Hiszpanii.