Sukcesy Skrzek i Rzeszutka na inaugurację mistrzostw Polski

Zawodnicy Stali Rzeszów udanie rozpoczęli międzynarodowe mistrzostwa Polski w skokach do wody. Pierwszego dnia zawodów, które odbywają się na pływalni przy ul. Matuszczaka, po dwa złote medale w kategorii Open zdobyli Kaja Skrzek i Andrzej Rzeszutek.

W tym roku na czempionacie w Rzeszowie pojawiło się międzynarodowe towarzystwo. Wśród startujących są przedstawiciele Niemiec, Gruzji, Ukrainy i Wielkiej Brytanii oraz najlepsi polscy skoczkowie do wody. Na listach startowych z powodu kontuzji zabrakło jedynie Roberta Łukaszewicza – naszego specjalisty od skoków z wieży, który w lutym wywalczył w Dosze kwalifikację olimpijską.

Rzeszutek, który już za kilka dni wyleci razem z Kacprem Lesiakiem do chińskiego Xi’an na Super Finał Pucharu Świata, zasygnalizował bardzo dobrą formę na trampolinie 3 m. Za swoje skoki otrzymał od sędziów łącznie aż 414,60 pkt, co pozwoliło mu bardzo wyraźnie wyprzedzić Gruzina Tornike Onikaszwiliego.

Z kolei Skrzek wygrała zmagania na trampolinie 1 m. Jej próby oceniono na 252,75 pkt. To pozwoliło jej wyprzedzić klubowe koleżanki: Aleksandrę Błażowską i Marię Łukaszewicz, które w klasyfikacji generalnej dzieliły tylko trochę ponad dwa punkty.

Na koniec dnia Rzeszutek i Skrzek połączyli siły w parach mieszanych i po ciekawej walce z Błażowską i Lesiakiem, pokonali swoich klubowych kolegów w skokach synchronicznych z trampoliny 3 m. Brązowe krążki wywalczyli Natalia Piwowarska i Maciej Bujak z COSW Częstochowa.

W rywalizacji juniorek na trampolinie 1 m najlepsze okazały się zawodniczki z zagranicy. W grupie A złoto zawisło na szyi Niemki Emily Steinhagen, a w grupie B na najwyższym stopniu podium stanęła Daria Tertyczna z Ukrainy.

Reprezentanci naszych wschodnich sąsiadów zdominowali też zmagania chłopców w grupie B na trampolinie 3 m, zgarniając komplet medali. Z kolei stojąca na wysokim poziomie walka o zwycięstwo w grupie A rozstrzygnęła się pomiędzy Maciejem Bujakiem i Piotrem Sadowskim. Zwyciężył ten pierwszy, notując wynik 461,65 pkt.

Mistrzostwa Polski potrwają do niedzieli, 14 kwietnia.