Super Finał Pucharu Świata: Rzeszutek i Lesiak w elicie

Już w piątek startuje Super Finał tegorocznego Pucharu Świata w skokach do wody. Do chińskiego Xi’an udało się dwóch reprezentantów Polski: Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek. Biało-czerwoni wywalczyli kwalifikację na te zawody, dzięki dobrym startom w Montrealu i Berlinie.

Podopieczni Andrzeja Kozdrańskiego i głównego trenera naszej kadry Borysa Rozenberga znaleźli się w elitarnym gronie ośmiu najlepszych duetów w skokach synchronicznych z trampoliny 3 m. Po tym, jak w Kanadzie uplasowali się na 7. miejscu, a w stolicy Niemiec zajęli 6. lokatę, są 7. parą klasyfikacji generalnej.

W niedawno zakończonych mistrzostwach kraju obaj prezentowali niezłą formę na trampolinie 1 m i 3 m oraz w skokach synchronicznych mikstów. W duecie nie wystartowali, ale to właśnie rywalizacja w Chinach jest teraz dla nich najważniejsza.

Dla Rzeszutka Super Finał w Xi’an będzie też okazją do sprawdzenia swoich sił indywidualnie. Opromieniony trzema złotymi medalami zeszłotygodniowego czempionatu w Rzeszowie, przystąpi do eliminacji w roli 16. zawodnika klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Do sobotniego konkursu finałowego awansuje dwunastu najlepszych skoczków do wody.

Faworytami całych zawodów będą oczywiście gospodarze. Reprezentanci Państwa Środka powalczą o złote medale w ośmiu konkurencjach. Swoich przedstawicielek nie będą miały jedynie w skokach synchronicznych kobiet z trampoliny 3 m.

W Xi’an zabraknie Roberta Łukaszewicza i Filipa Jachima, którzy startowali w inauguracyjnych zawodach tegorocznego cyklu w Montrealu (indywidualnie Łukaszewicz był 14. w skokach z wieży, a w duecie zawodnicy Stali Rzeszów zajęli 11. pozycję). Niestety, urazy biało-czerwonych sprawiły, że w Berlinie już ich nie zobaczyliśmy. Nie było ich też na mistrzostwach Polski. O ile Jachima po kontuzji pleców możemy już nie zobaczyć w tym sezonie, to Łukaszewicz zbliża się do końca rehabilitacji po skręceniu kostki. Finalista czempionatu globu w Dosze powoli wraca do treningów, by przygotować jak najlepszą formę na igrzyska w Paryżu.

Rywalizację najlepszych na świecie skoczków do wody będzie można śledzić przez najbliższe trzy dni za pośrednictwem transmisji na stronie eurovisionsport.com.

Harmonogram startów Polaków:

19 kwietnia (piątek)
11:00 - trampolina 3 m synchro - finał (Rzeszutek/Lesiak)

20 kwietnia (sobota)
06:00 - trampolina 3 m - eliminacje (Rzeszutek)
12:00 - trampolina 3 m - finał (ew. Rzeszutek)