Szóste miejsce Lesiaka i Rzeszutka w Berlinie

Kacper Lesiak i Andrzej Rzeszutek zajęli 6. pozycję w konkursie skoków synchronicznych z trampoliny 3 m podczas Pucharu Świata, który odbył się w Berlinie. Dzięki swoim występom w pierwszych dwóch zawodach cyklu zawodnicy Stali Rzeszów plasują się na 7. miejscu w klasyfikacji generalnej.

Biało-czerwoni w Schwimm- und Sprunghalle im Europasportpark (SSE) otrzymali łączną notę 338.49 pkt. To pozwoliło im wyprzedzić między innymi duety z Meksyku i Niemiec. W końcowym zestawieniu lepszych było tylko pięć par. Zwyciężyli Brytyjczycy: Anthony Harding i Jack Laugher, którzy wyprzedzili Włochów i Amerykanów.

Po zmaganiach w Montrealu i Berlinie podopieczni Borysa Rozenberga i Andrzeja Kozdrańskiego mają w swoim dorobku 15 punktów w klasyfikacji generalnej. To daje im 7. lokatę, premiowaną awansem do Super Finału całego cyklu, który odbędzie się w dniach 19-21 kwietnia w Xi’an. W Chinach wystąpi osiem najlepszych par tego sezonu.

Na miejscu dającym przepustkę do finałowych zawodów w skokach z trampoliny 3 m znajduje się też indywidualnie Rzeszutek. Dziewiętnasty zawodnik inauguracyjnych zawodów w Montrealu, tym razem zajął w eliminacjach 21. pozycję (choć uzyskał nieznacznie lepszy wynik niż w Kanadzie). Sędziowie ocenili jego sześć prób na 349.05 pkt.

Złoto w tej konkurencji wywalczył Zongyuan Wang. Reprezentant Chin wyprzedził Osmara Olverę z Meksyku i Larsa Rudigera z Niemiec.

Zbliżające się wielkimi krokami zawody w Xi’an to nie jedyna kwietniowa atrakcja dla fanów skoków do wody na najwyższym poziomie. Jeszcze przed ich rozpoczęciem czekają nas mistrzostwa Polski. Najlepsi zawodnicy w kraju spotkają się w Rzeszowie w dniach 12-14 kwietnia.