Trzeci polski finał MEJ

Mistrzostwa Europy juniorów w skokach do wody są za półmetkiem. Po czterech dniach zawodów w Otopeni biało-czerwoni mają na swoim koncie trzy występy w finałach. W czwartek do najlepszej dwunastki zakwalifikował się Eryk Dróżdż. Zawodnik Stali Rzeszów zajął ostatecznie 10. miejsce.

Nasz reprezentant był na tej pozycji już po eliminacjach skoków z wieży w grupie B. Popołudniową walkę o jak najwyższy wynik końcowy rozpoczął jednak od świetnie wykonanego skoku (2 i pół salta w przód). Dzięki dobrej ocenie sędziów przesunął się na 6. lokatę, ale w kolejnych trzech próbach rywale wrócili do gry. Ponownie zepchnęli Dróżdża na 10. miejsce (304,55 pkt). Wygrał Jordan Fisher-Eames z Wielkiej Brytanii.

Drugi z Polaków, Nataniel Dynak (UKS Auebrach Tychy), nie przebrnął pierwszego etapu zmagań. Był 14. z notą 275,30 pkt. Warto tu dodać, że w roczniku 2008 lepszych od niego było tylko trzech skoczków.

Do finału nie weszła też Emilia Witek. Początek rywalizacji w eliminacjach skoków z metrowej trampoliny nie zapowiadał kłopotów. Polka prezentowała bardzo dobre skoki i znajdowała się w ścisłej czołówce. Po sześciu kolejkach była nawet ósma. Przedostatnia próba (2 i pół salta w przód) nie poszła jednak po jej myśli i zaważyła na końcowym rezultacie. Reprezentantka Pałacu Młodzieży Katowice, która na 3-metrowej trampolinie uplasowała się tuż za podium, tym razem została sklasyfikowana na 15. pozycji.

Podczas piątego dnia mistrzostw na starcie staną zawodnicy z grupy A (16-18 lat), wśród nich Polacy: Alexandra Jiampietro i Maria Łukaszewicz (trampolina 1 m) oraz Maksymilian Sawoniewicz (trampolina 3 m).