Turniej eliminacyjny grupy B Mistrzostw Europy Juniorów U-15 w Piłce Wodnej

Turniej eliminacyjny grupy B Mistrzostw Europy Juniorów U-15 w Piłce Wodnej

Zdjęcie główne: 

Na Pływalni Rawszczyzna w Ostrowcu Świętokrzyskim od jutra do niedzieli rozgrywany będzie turniej eliminacyjny grupy B Mistrzostw Europy Juniorów U-15 w Piłce Wodnej z udziałem reprezentacji Białorusi, Łotwy, Rosji, Ukrainy i Polski. W biało – czerwonych barwach zobaczymy w akcji reprezentanta KSZO Wiktora Staniszewskiego. Warto dodać, że Polaków do boju z ławki trenerskiej poprowadzi inny z wychowanków ostrowieckiego waterpolo, świeżo upieczony mistrz kraju z zespołem warszawskiego AZS UW – Marcin Bar.

Ostrowiecki turniej zorganizowany zostanie w specjalnym reżimie sanitarnym, z uwagi na niebezpieczeństwo związane z Covid-19. Wszyscy uczestnicy zawodów (drużyny i sędziowie) objęci zostaną tzw. Bańką, skoszarowani w hotelu i przewożeni wyłącznie na treningi oraz mecze na Pływalnię Rawszczyzna. Już dziś wszyscy poddani zostaną obowiązkowemu testowi na obecność koronawirusa.

Polacy do turnieju eliminacyjnego przygotowywali się na zgrupowaniach w Cetniewie i Ostrowcu Świętokrzyskim. Na Pływalni Rawszczyzna przed kilkunastoma dniami rozegrali towarzyski turniej z udziałem starszych kolegów z reprezentacji U-17 oraz klubowych zespołów z Warszawy – AZS UW i Pałacu.

Na turniej w Ostrowcu Świętokrzyskim trenerzy Marcin Bar i Mikita Chupryna powołali 14 zawodników, a wśród nich znaleźli się Jakub Błoch, Jacek Różycki, Kajetan Żabski (Alfa Gorzów Wielkipolski), Paweł Boniecki, Piotr Kędzior (GKPW 59 Gorzów Wielkopolski), Wiktor Staniszewski (KSZO Ostrowiec Świętokrzyski), Piotr Falarz, Bartosz Grabiński, Aleksander Pyrek (UKS Pałac Młodzieży Syrena Warszawa), Mateusz Ciuła, Mateusz Goik, Kamil Greif, Adam Guzy, Olaf Książkiewicz (WTS Polonia Bytom).

Do turnieju finałowego, który rozegrany zostanie od 4 do 11 lipca w portugalskim Loule, awansują dwa najlepsze zespoły każdej grupy eliminacyjnej.

Trudno ocenić szanse poszczególnych drużyn, bo nie mieliśmy okazji z żadną z nich grać, głównie przez pandemię. Z tego co wiemy, to Ukraina i Białoruś mają bardzo mocne drużyny, Łotwa ma najlepsza drużynę w tej kategorii od lat, a Rosjanie jak to Rosjanie, będą zdecydowanym faworytem do awansu. My oczywiście też mamy szansę i zrobimy wszystko, by przekuć ją w awans – mówi trener Polaków, ostrowczanin Marcin Bar.

Harmonogram turnieju:
27.05.2021
17:00 Rosja - Łotwa
19:00 Ukraina - Białoruś
28.05.2021
17:00 Ukraina - Łotwa
19:00 POLSKA - Rosja
29.05.2021
09:00 Rosja - Białoruś
11:00 POLSKA - Łotwa
17:00 Rosja - Ukraina
19:00 POLSKA - Białoruś
30.05.2021
09:00 Łotwa - Białoruś
11:00 POLSKA - Ukraina

Link do transmisji video 

https://www.youtube.com/channel/UCyhOjFtZhJ4Fv9Ce94lgMsA