Tytuł mistrzowski wraca do Łodzi!

Zawodnicy ŁSTW OCMER Politechniki Łódzkiej na kolejkę przed końcem rozgrywek Ekstraklasy piłki wodnej zapewnili sobie zwycięstwo w ligowych rozgrywkach. Tym samym podopieczni Edwarda Kujawy odzyskali tytuł mistrzów Polski po trzech latach przerwy.

Triumf w Ekstraklasie łodzianie przypieczętowali pokonując na swoim terenie Box Logistics Waterpolo Poznań 13:6. Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy w pierwszej kwarcie dwukrotnie obejmowali prowadzenie. Później do głosu doszli jednak waterpoliści ŁSTW i systematycznie powiększali swoją przewagę. - Byliśmy zdecydowanie lepsi. Zagraliśmy dwie kwarty mocnego pressingu, Poznań nie wytrzymał tempa i później było łatwiej – mówił po spotkaniu trener zwycięzców.

Gwiazdą starcia w Akademickim Centrum Sportowo-Dydaktycznym Politechniki Łódzkiej okazał się Stefan Tomićević. Zawodnik gospodarzy trafił do bramki rywali aż siedmiokrotnie.

- Na początku sezonu prezentował się bardzo dobrze i teraz też pokazał, że potrafi grać. W meczu o wszystko był bardzo skoncentrowany. Zawiódł mnie drugi z Serbów, Stefan Naćiuk, ale jestem zadowolony z pozostałych zawodników. Także tych młodych, którzy dopiero wchodzą do gry. Myślę, że w tym roku naprawdę zasłużyliśmy na tytuł – komentował występ swoich podopiecznych Edward Kujawa.

ŁSTW ma w tym momencie sześć punktów przewagi nad Polonią Bytom. Zawodnikom ze Śląska pozostały jeszcze do rozegrania dwa spotkania – mogą więc teoretycznie zrównać się punktami z liderami tabeli, ale mają od nich gorszy bilans bezpośrednich spotkań.

- Można powiedzieć, że grupa mistrzowska była w tym sezonie wyrównana. Było sporo ciekawych meczów, które popularyzowały naszą kochaną dyscyplinę – zauważył Kujawa.

To 20. tytuł mistrzów Polski dla łodzian. Pierwsze cztery zdobyli jeszcze w XX wieku, startując pod nazwą Anilana. Na wywalczenie kolejnych 16, już jako Łódzkie Sportowe Towarzystwo Waterpolowe, potrzebowali ostatnich 21 sezonów.

W ostatniej kolejce drużyna trenera Kujawy podejmie w Zatoce Sportu zwycięzców ostatniego sezonu Ekstraklasy, AZS Uniwersytetu Warszawskiego. - Sezon jeszcze się dla nas nie kończy. Mamy do rozegrania mecz z Warszawą, do którego podchodzimy bardzo poważnie. Po sobotnim zwycięstwie chłopcy zrezygnowali z większego świętowania i chcą się zrewanżować zawodnikom ze stolicy za niedawną przegraną. W połowie czerwca czeka nas turniej Nordic Cup, a później kilku zawodników z naszego zespołu będzie występować w Europejskich Igrzyskach Akademickich w Łodzi – podsumował szkoleniowiec.

ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka - Box Logistics Waterpolo Poznań 13:6 (2:2, 4:1, 3:1, 4:2)

Bramki: Stefan Tomićević (7), Piotr Michalski (3), Konrad Czapczyński, Michał Diakonow, Dominik Garbolewski – Tomasz Różycki (3), Bartłomiej Kowalewski, Michał Machniewski, Jan Oleksów