Udane otwarcie Swim Open! Piskorska z rekordem Polski młodzieżowców

Adela Piskorska świetnie rozpoczęła swój udział w zawodach Swim Open w Sztokholmie. Podopieczna Adriana Szajnickiego zajęła 2. miejsce w rywalizacji na dystansie 50 m stylem grzbietowym i swoim rezultatem z wyścigu finałowego poprawiła o jedną setną sekundy własny rekord Polski.

Pływaczka AZS UMCS Lublin przystąpiła do mocno obsadzonych zawodów w stolicy Szwecji w bardzo dobrej formie. Już w eliminacjach była szybka. Jedną długość basenu pokonała w 28.42 i została sklasyfikowana na 2. pozycji. Przed nią znalazła się tylko urodzona w 2005 roku Francuzka, Mary-Ambre Moluh (28.38).

Kilka godzin później Piskorska poradziła sobie jeszcze lepiej. Wyścig finałowy zakończyła z rezultatem 28.20. Tym samym minimalnie poprawiła swój rekord życiowy, a zarazem rekord kraju w kategorii młodzieżowców. Poprzedni (28.21) uzyskała kilka tygodni temu podczas Arena Grand Prix Pucharu Polski w Lublinie.

Taki wyczyn dał naszej zawodniczce (którą w Szwecji czekają jeszcze starty na 100 i 200 m stylem grzbietowym) srebrny medal. Po południu wyprzedziła ją jedynie Sarah Sjoestroem. Faworytka gospodarzy zanotowała wynik lepszy o jedną dziesiątą sekundy. Podium uzupełniła zwyciężczyni eliminacji. Moluh na finiszu finałowego wyścigu uzyskała czas 28.40.

Pierwszego dnia Swim Open na starcie pojawił się również trenujący na co dzień w Wielkiej Brytanii Emil Morawski. Dziewiętnastoletni zawodnik Uniwersytetu Edynburskiego zajął 24. miejsce w eliminacjach 200 m stylem klasycznym (2:25.72). Rywalizację wygrał Matti Mattsson z Finlandii.

W kolejnych dniach w Sztokholmie zaprezentują się jeszcze inni Polacy: Marcel Wągrowski ma w planach występy na 50 m stylem grzbietowym oraz 200 m stylem zmiennym, a Kornelia Fiedkiewicz powinna przystąpić do rywalizacji na 50 i 100 m stylem dowolnym.