Uniwersytet Warszawski wciąż niepokonany

Zawodnicy AZS Uniwersytetu Warszawskiego wygrali swoje trzecie spotkanie w ramach rozgrywek o mistrzostwo Polski w piłce wodnej i w sezonie 2022/2023 pozostają niepokonani. Tym razem waterpoliści ze stolicy pokonali w Łodzi drużynę Neptuna 28:11.


Spotkanie szybko ułożyło się po myśli faworytów. Już w 16. sekundzie do bramki gospodarzy trafił Nikita Czupryna. Z czasem podopieczni Marcina Bara tylko powiększali swoją przewagę i ostatecznie wygrali 28:11. Świetną skutecznością znów popisał się najlepszy strzelec ekipy z Warszawy Messan Moore (autor aż sześciu trafień), ale to Piotr Kędzior otrzymał tytuł najlepszego zawodnika meczu w swojej drużynie.
Po trzech kolejkach AZS Uniwersytetu Warszawskiego prowadzi w tabeli Ekstraklasy z kompletem punktów. Niepokonani pozostają także zawodnicy Polonii Bytom, którzy mają jedno zaległe spotkanie. W tej rundzie okazali się wyraźnie lepsi od Arkonii Szczecin, wygrywając na własnym terenie 27:6. Wśród gospodarzy wyróżnili się Aleksander Ozga (5 bramek) oraz Jakub Siebler (MVP) i Przemysław Brończyk, którzy trafiali do siatki rywala czterokrotnie. W drużynie gości wyróżnienie otrzymał bramkarz, Maciej Borkowski, który uchronił kolegów przed jeszcze bardziej dotkliwą przegraną.

Dużo bardziej wyrównane były pozostałe spotkania tej kolejki. Komplet punktów z Ostrowca Świętokrzyskiego przywieźli gracze Alfy Gorzów Wielkopolski, którzy pokonali KSZO 6:3 – i to pomimo braku w drużynie podstawowych graczy: Martina Andruszkiewicza czy Pawła Radzińskiego. Natomiast w najciekawszym starciu drużyna ŁSTW pokonała 10:8 Waterpolo Poznań. Bardzo ważne dla przebiegu meczu okazało się trafienie Michała Diakonowa na 10 sekund przed końcem drugiej kwarty. W tym momencie zrobiło się 6:5, trzecią kwartę podopieczni Edwarda Kujawy wygrali 2:0, a później dołożyli jeszcze kolejne trafienie i było już 9 do 5. Poznaniacy próbowali jeszcze odrabiać straty, ale to obrońcy tytułu okazali się lepsi – w dużej mierze dzięki aż pięciu trafieniom Dmytro Hupałowskiego – zaledwie 17-letniego gracza z Ukrainy.
Dzień później odbyły się zaległe derby Łodzi pomiędzy Neptunem i ŁSTW. W tym spotkaniu również lepsi okazali się mistrzowie Polski, wygrywając 18:6. Tym razem najlepszym graczem zwycięskiej drużyny został strzegący bramki 18-letni wychowanek ŁSTW, Marcel Sylwestrowicz.

- Świetny weekend zakończony zdobyciem 6 punktów. Widać, że drużyna się zgrywa i ma ogromny potencjał, pokazany w ciężkim meczu z drużyną z Poznania. Stworzyliśmy sobie mnóstwo okazji w ataku i zagraliśmy dobry mecz w obronie. Jestem pełen nadziei przed nadchodzącymi spotkaniami z czołówką ligi – mówił Piotr Michalski, cytowany przez klubowe media.

Następna kolejka rozgrywek odbędzie się w dniach 19-20 listopada.

Wyniki Ekstraklasy
3. kolejka:
UKS Neptun Uniwersytet Łódzki - AZS Uniwersytet Warszawski   11:28 (3:7; 2:7; 2:8; 4:6)
MVP: Kamil Augustyniak (Neptun), Piotr Kędzior (AZS UW)
ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka – Waterpolo Poznań   10:8 (2:3; 4:2; 2:0; 2:3)
MVP: Dmytro Hupałowski (ŁSTW), Paweł Handze (Poznań)
Job Center Mega-Invest Poland WTS Polonia Bytom – Arkonia Waterpolo Szczecin   27:6 (7:2; 3:1; 8:1; 9:2)
MVP: Jakub Siebler (Bytom), Maciej Borkowski (Arkonia)
KSZO Ostrowiec Świętokrzyski - Alfa Gorzów Wielkopolski   3:6 (0:1; 0:1; 1:1; 2:3)
MVP: Jan Skaliński (KSZO), Nikodem Buczkowski (Alfa)
Zaległy mecz 1. kolejki:
UKS Neptun Uniwersytet Łódzki - ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka   6:18 (2:3; 0:7; 2:4; 2:4)
MVP: Jakub Stachowiak (Neptun), Marcel Sylwestrowicz (ŁSTW)