W pogoni za liderem

Zawodnicy Uniwersytetu Warszawskiego odnieśli bardzo ważne zwycięstwo w 10. kolejce Ekstraklasy piłki wodnej. Na swoim terenie pokonali reprezentantów ŁSTW OCMER Politechniki Łódzkiej, dzięki czemu powrócili na 2. miejsce w tabeli i zmniejszyli stratę do liderujących łodzian do 5 punktów.

Sobotnie spotkanie zakończyło się wynikiem 11:7. Kluczowa okazała się trzecia kwarta, w której zawodnicy ze stolicy powiększyli swoją przewagę do czterech bramek i tak wypracowanej zaliczki nie roztrwonili już do samego końca. Tym samym podopieczni Edwarda Kujawy pierwszy raz w tym sezonie przegrali spotkanie Ekstraklasy w regulaminowym czasie gry. W zespole gospodarzy wyróżnił się Andrzej Maciejewski – strzelec sześciu bramek.

W drugim meczu grupy mistrzowskiej ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom okazała się lepsza od Box Logistics Waterpolo Poznań. Po trzech kwartach na prowadzeniu 9:8 byli jeszcze poznaniacy, ale w ostatniej części gry podopieczni trenera Krzysztofa Paczyny trafili do siatki rywali aż 6 razy i mogli świętować zwycięstwo 14:11.

W grupie spadkowej doszło do starcia dwóch drużyn z dołu tabeli. Przedostatnia Arkonia Szczecin podejmowała zespół łódzkiego Neptuna, który w tym sezonie nie zdobył jeszcze punktów. Reprezentanci Uniwersytetu Łódzkiego nie przełamali złej passy. Waterpoliści Arkonii byli minimalnie lepsi w każdej kwarcie, kończąc mecz z wynikiem 14:9.

Najbardziej wyrównane było spotkanie zawodników z Ostrowca Świętokrzyskiego i Gorzowa Wielkopolskiego. Rywalizacja KSZO i Alfy zakończyła się remisem 9:9, a po dodatkowy punkt za zwycięstwo w serii rzutów karnych sięgnęli gorzowianie.

Teraz czeka nas trzytygodniowa przerwa w rozgrywkach. Najbliższa kolejka Ekstraklasy odbędzie się w dniach 23-24 kwietnia.

Wyniki Ekstraklasy

Grupa mistrzowska:

ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom - Box Logistics Waterpolo Poznań   14:11 (4:3, 2:3, 2:3, 6:2)
MVP: Patryk Cebo (Bytom), Paweł Handze (Poznań)

AZS Uniwersytet Warszawski - ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka   11:7 (3:2, 2:1, 5:3, 1:1)
MVP: Andrzej Maciejewski (UW), Piotr Michalski (PŁ)

Grupa spadkowa:

Arkonia Waterpolo Szczecin - UKS Neptun Uniwersytet Łódzki   14:9 (3:2, 4:2, 4:3, 3:2)
MVP: Daniel Pepliński (Szczecin), Arkadiusz Batke (UŁ)

KSZO Ostrowiec Św. - Alfa Gorzów Wlkp.   9:9 (2:3, 3:3, 2:3, 2:0), rzuty karne 4:5
MVP: Jan Skaliński (Ostrowiec Św.), Oskar Szymonik (Gorzów Wlkp.)