Warszawski Pałac Młodzieży najlepszy wśród młodzików!

Drużyna warszawskiego Pałacu Młodzieży wywalczyła tytuł mistrzów Polski młodzików w piłce wodnej! Zawodnicy Syreny z kompletem zwycięstw zakończył turniej finałowy, który w weekend został rozegrany w Łodzi.

Zmagania najlepszych waterpolistów w kategorii wiekowej do lat 13 od początku do końca przebiegały pod dyktando reprezentantów stołecznego klubu. Każde ich spotkanie kończyło się zwycięstwem co najmniej sześcioma bramkami, a szczelna defensywa sprawiła, że łącznie w pięciu meczach rywale trafiali do ich siatki tylko szesnastokrotnie.

Najwięcej emocji dostarczyła rywalizacja o pozostałe miejsca na podium. W końcowej tabeli aż trzy drużyny zgromadziły 9 punktów. O kolejności decydowała zatem mała tabela, uwzględniająca tylko spotkania między tymi zespołami. W niej najlepsi okazali się zawodnicy WTS Polonii Bytom, którzy tym samym sięgnęli po srebro w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików.

Brązowe medale zdobyli reprezentanci Alfy Gorzów Wielkopolski, a tuż za nimi uplasowali się broniący tytułu przedstawiciele łódzkiego Neptuna.

Tabela turnieju finałowego Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików (U-13):

1. UKS Syrena Pałac Młodzieży Warszawa 15 pkt 57:16.
2. WTS Polonia Bytom 9 pkt 46:46
3. Alfa Gorzów Wlkp. 9 pkt 47:44
4. UKS Neptun Uniwersytet Łódzki 9 pkt 50:40
5. GKPW 59 Gorzów Wlkp. 3 pkt 40:57
6. Arkonia Waterpolo Szczecin 0 pkt 25:62