Waterpoliści ze stolicy górą w hicie Ekstraklasy

Aktualni wicemistrzowie kraju, zawodnicy AZS Uniwersytetu Warszawskiego, wygrali najciekawiej zapowiadające się starcie 2. kolejki Ekstraklasy piłki wodnej z broniącymi tytułu reprezentantami ŁSTW OCMER Politechniki Łódzkiej i prowadzą w tabeli rozgrywek.

Spotkanie dwóch najlepszych drużyn ubiegłego sezonu dostarczyło niemałych emocji. Pierwszą kwartę świetnie otworzyli podopieczni Edwarda Kujawy. Szybko objęli prowadzenie 3:0, jednak zawodnicy Uniwersytetu Warszawskiego zdążyli jeszcze przed końcem tej części gry odpowiedzieć dwoma trafieniami. W połowie meczu był już remis 6:6, a kluczowa dla losów meczu okazała się trzecia kwarta, wygrana przez drużynę Marcina Bara i Jakuba Bednarka 4:2. Dwubramkowe prowadzenie gospodarze utrzymali do końca i triumfowali 11:9.

Aż dwa mecze w trakcie dwóch dni rozegrały Arkonia Szczecin i Neptun Uniwersytet Łódzki. Najpierw obie ekipy zmierzyły się ze sobą awansem w spotkaniu 6. kolejki Ekstraklasy. Lepiej wystartowali gospodarze, którzy po pierwszej kwarcie prowadzili już 4:0. Z czasem do głosu zaczęli jednak dochodzić łodzianie. W trzeciej kwarcie doprowadzili do remisu 5:5, by chwilę później wyjść nawet na prowadzenie. Pod koniec starcia na tablicy wyników widniał jeszcze rezultat 7:7 i wydawało się, że do rozstrzygnięcia zwycięzcy będą potrzebne rzuty karne. Wtedy, na 47 sekund przed końcową syreną, decydujący cios zadał gospodarzom Piotr Telbuch. To Neptun mógł się zatem cieszyć z trzech punktów.

Następnego dnia obie ekipy przegrały swoje wyjazdowe spotkania. Łodzianie musieli uznać wyższość Alfy Gorzów Wielkopolski (mecz zakończył się zwycięstwem gospodarzy 18:8), natomiast szczecinianie ulegli zespołowi Box Logistics Waterpolo Poznań 7:25. W ekipie z Wielkopolski świetnie spisał się m. in. zdobywca aż siedmiu bramek, Igor Piecuch.

Spotkanie Polonii Bytom i KSZO Ostrowiec Świętokrzyski zostało przełożone na inny termin.

Następna kolejka została zaplanowana na pierwszy weekend listopada (5-6.11). W tym samym terminie zostaną również rozegrane zaległe derby Łodzi pomiędzy Neptunem i ŁSTW.

Wyniki 2. kolejki Ekstraklasy:

Alfa Gorzów Wlkp. - UKS Neptun Uniwersytet Łódzki   18:8 (4:3; 7:1; 5:1; 2:3)
MVP: Szymon Grzyb (Alfa), Stanisław Padykuła (Neptun)

Box Logistics Waterpolo Poznań - Arkonia Waterpolo Szczecin 25:7 (5:0; 11:0; 3:4; 6:3)
MVP: Igor Piecuch (Box Logistics), Jan Wiśniewski (Arkonia)

AZS Uniwersytet Warszawski - ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka   11:9 (2:3; 4:3; 4:2; 1:1)
MVP: Dawid Jung (AZS UW), Jan Szabłowski (ŁSTW)

Mecz 6. kolejki rozegrany awansem:

Arkonia Waterpolo Szczecin - UKS Neptun Uniwersytet Łódzki   7:8 (4:0; 1:2; 0:4; 2:2)
MVP: Marcin Banaszczak (Arkonia), Jakub Stachowiak (Neptun)