Witek tuż za podium mistrzostw Europy juniorów!

Zaledwie kilka dni po zakończeniu pływackich mistrzostw Europy juniorów w Otopeni walkę o medale czempionatu Starego Kontynentu w tym samym miejscu rozpoczęli młodzi skoczkowie do wody. We wtorek na starcie pojawili się pierwsi Polacy. W skokach z 3-metrowej trampoliny świetnie spisała się Emilia Witek z Pałacu Młodzieży Katowice.

Nasza reprezentantka, obchodząca dziś 15. urodziny, zajęła wysokie miejsce w grupie B już w eliminacjach. Zakończyła je z wynikiem 308.90 pkt, a lepsze od niej okazały się tylko cztery inne juniorki: Giorgia de Sanctis z Włoch, Julina Schnabel i Vanessa Roehniss z Niemiec oraz Sofia Esman z Ukrainy. Poza finałem znalazła się natomiast druga z Polek, Natalia Piwowarska. Niespełna 14-letnia zawodniczka COSW Częstochowa uplasowała się na 20. pozycji (232,40 pkt).

Najlepsza dwunastka rozpoczęła finał z dorobkiem punktowym z pierwszych pięciu skoków oddanych w eliminacjach. Przed każdą z zawodniczek były jeszcze trzy próby. Witek spisała się fantastycznie w drugiej z nich. Za pięknie wykonane dwa i pół salta Delfina otrzymała od sędziów jedną z najwyższych not w całym konkursie (52.65 pkt). Dzięki temu wyprzedziła Esman i do trzeciej wówczas Roehniss traciła tylko jedną dziesiątą punktu. O podziale medali miała więc zadecydować ostatnia kolejka skoków. W niej Niemka poradziła sobie lepiej i cieszyła się ze srebra. Wygrała de Sanctis, a Witek była czwarta - tylko 3,05 pkt za Schnabel, która stanęła na najniższym stopniu podium.

W eliminacjach skoków z metrowej trampoliny w grupie B zaprezentował się Nataniel Dynak (UKS Auerbach Tychy). Zmagania zakończył na 17. miejscu (293,20 pkt).

Mistrzostwa Europy juniorów potrwają do 24 lipca. W środę do rywalizacji przystąpią biało-czerwone w grupie A (16-18 lat). Alexandra Jiampietro i Maria Łukaszewicz wezmą udział w konkursie skoków z wieży.