Wystartowała XIII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania

Wystartowała XIII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania

W czwartkowy poranek w Krakowie zainaugurowana została XIII Ogólnopolska Konferencja Szkoleniowa Trenerów Pływania. Przez cztery dni w hotelu Novotel dojdzie do największego corocznego spotkania środowiska pływackiego w naszym kraju.

Konferencja to doskonała okazja do wymiany poglądów i poszerzenia swojej szkoleniowej wiedzy. W tym roku przed uczestnikami wystąpi aż 40 prelegentów, którzy podzielą się swoim bogatym doświadczeniem. Trzynastą edcyję otworzyli Prezes Polskiego Związku Pływackiego, Otylia Jędrzejczak oraz prezes Małopolskiego Okręgowego Związku Pływackiego, Kazimierz Woźnicki.

- To konferencja, która odbywa się w roku 100-lecia PZP. Dla zarządu związku to ważne, żeby środowisko poprawiało się nie tylko w aspekcie wyników sportowych, ale też w procesie edukacji trenerów. W tym roku konferencja jest bardzo wszechstronna. Trzymam mocno zaciśnięte kciuki, żeby zdobyli państwo jak największą ilość wiedzy, którą później będzie można wykorzystać na pływackich arenach. Przed nami wiele wyzwań, ale podejmujemy rozmowy z wieloma instytucjami, żeby w tych wyzwaniach państwu pomóc – mówiła Jędrzejczak.

- Dziękuję, że po raz kolejny Małopolski Związek Pływacki podjął się współpracy z PZP, żeby zorganizować to wydarzenie. Cieszę się też, że w trakcie konferencji dziewięcioro wykładowców przejdzie przekwalifikowanie - kolejny etap w ich trenerskim rozwoju – dodała.

- Serdecznie witamy na kolejnej konferencji szkoleniowej dla trenerów, instruktorów, nauczycieli pływania, wykładowców. Bardzo cieszy nas fakt, że wśród prelegentów są byli pływacy – wielu zawodników, którzy w przeszłości uprawiali sport pływacki na wysokim poziomie – przywitał zgromadzonych Woźnicki.

Wykłady potrwają do niedzieli, 25 września. Trenerzy mogą uczestniczyć w nich stacjonarnie, ale także online.

Gościem specjalnym konferencji będzie trener Serhij Bondar, który w latach 2009-2013 pełnił funkcję głównego trenera ukraińskiej kadry narodowej w pływaniu. W swojej karierze współpracował między innymi ze znakomitymi żabkarkami: Hanną Chłystunową (mistrzynią Europy na dystansie 100 metrów z 2006 roku) oraz Wiktoriją Sołncewą. To właśnie zagadnienia dotyczące stylu klasycznego zdominują jego sobotnie wykłady i pokaz praktycznych ćwiczeń na pływalni Akademii Górniczo-Hutniczej.

Współorganizatorem konferencji, współfinansowanej ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki, jest wydawnictwo AKNET-Press na czele z Katarzyną Urbańczyk-Kogut. Z kolei sponsorem wydarzenia została firma Arena, a sponsorem panelu, który odbędzie się w sobotnie popołudnie, Variopool – partnerzy Polskiego Związku Pływackiego.