Znamy zwycięzców Grand Prix Polski na wodach otwartych

W Dąbrowie Górniczej odbyły się ostatnie w tym roku zawody Grand Prix Polski w pływaniu na wodach otwartych. Po ich zakończeniu wyłoniono zwycięzców całego cyklu w sezonie letnim. Klasyfikację generalną wśród mężczyzn wygrał Szymon Kapała, a wśród kobiet najwięcej punktów uzbierały Agata Czechyra oraz Martyna Kraszewska.

Organizatorzy Grand Prix na jeziorze Pogoria III przygotowali dla uczestników wyścigi na 3000 m (dla 14-latków) i 5000 m (dla zawodników starszych). Najlepsi pływacy otrzymali nagrody ufundowane przez firmę HMS. Na krótszym dystansie wśród chłopców zwyciężył Jakub Rybak, który wyprzedził swojego brata bliźniaka, Grzegorza. Z kolei w wyścigu na 5 km triumfowali Natalia Nikiel i Erik Major. Reprezentantka Parku Wodnego Tarnowskie Góry wyprzedziła Agatę Czechyrę i Joannę Czechyrę, a jej klubowy kolega stanął na podium razem z Pawłem Proszowskim i Mateuszem Kraską.

Zmagania w Dąbrowie Górniczej zakończyły tegoroczny cykl Grand Prix, na który złożyły się też zawody w Rajgrodzie i mistrzostwa Polski w Wąbrzeźnie. W klasyfikacji generalnej mężczyzn 1. miejsce zajął Szymon Kapała. Zawodnik Kormorana Olsztyn okazał się lepszy od Erika Majora i Piotra Woźniaka, którzy znaleźli się ex aequo na 2. pozycji.

Wśród pań najwięcej punktów pojawiło się na koncie Agaty Czechyry (Warta Poznań) i Martyny Kraszewskiej (Kormoran Olsztyn), a na 3. miejscu uplasowała się Julia Maciak z Muszelki Warszawa.

Najlepsi zawodnicy cyklu Grand Prix:

Kobiety:

14 lat: Kornelia Ferszt (Górnik Sosnowiec)

15 lat: Julia Jacuk (Astoria Bydgoszcz)

16 lat: Natalia Nikiel (Park Wodny Tarnowskie Góry)

17-18 lat: Roksana Sujkowska (Kormoran Olsztyn)

Open: Agata Czechyra (Warta Poznań) i Martyna Kraszewska (Kormoran Olsztyn)

Mężczyźni:

14 lat: Jakub Rybak (Park Wodny Tarnowskie Góry)

15 lat: Erik Major (Park Wodny Tarnowskie Góry)

16 lat: Bartosz Kapała (Kormoran Olsztyn)

17-18 lat: Piotr Woźniak (Kormoran Olsztyn)

Open: Szymon Kapała (Kormoran Olsztyn)