Zwycięstwa gospodarzy, poznaliśmy mistrza Polski

We wszystkich spotkaniach przedostatniej kolejki Ekstraklasy w sezonie 2021/2022 wygrywali gospodarze. Kluczowy dla losów mistrzowskiego tytułu był triumf ŁSTW OCMER Politechniki Łódzkiej nad drużyną Box Logistics Waterpolo Poznań, ale ciekawie było też w Warszawie, gdzie miejscowy Uniwersytet Warszawski pokonał Polonię Bytom.

Mecz w stolicy odbył się na zakończenie całej kolejki. Po sobotnim zwycięstwie ŁSTW nad waterpolistami z Poznania (starcie w Łodzi zakończyło się efektownym 13:6 dla podopiecznych Edwarda Kujawy) było już jasne, że ekipy z Warszawy i Bytomia straciły szansę na mistrzostwo Polski. To nie przeszkodziło im jednak w stworzeniu bardzo ciekawego widowiska.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście. Już w 18. sekundzie gola zdobył Grzegorz Moś. W kolejnych minutach trwała wymiana ciosów i po pierwszych dwóch kwartach bytomianie prowadzili 4:3. Na początku trzeciej części gry odskoczyli rywalom na trzy bramki po trafieniach Jakuba Struzika i Mosia. Wtedy reprezentanci Uniwersytetu Warszawskiego rzucili się do odrabiania strat i już przed przerwą wyszli na prowadzenie. W ostatniej kwarcie wynik na 8:6 ustalił Andrzej Maciejewski i waterpoliści ze stolicy powrócili na pozycję wicelidera Ekstraklasy.

W grupie spadkowej z trzech punktów cieszyli się zawodnicy z Gorzowa Wielkopolskiego i Ostrowca Świętokrzyskiego. Alfa nie dała szans drużynie Neptuna Uniwersytet Łódzki, wygrywając aż 17:6. Świetne spotkanie w ekipie gospodarzy rozegrał Przemysław Brończyk, który trafił do bramki rywali aż dziewięciokrotnie. Z kolei KSZO pokonało u siebie Arkonię Waterpolo Szczecin 19:9.

Do końca sezonu Ekstraklasy pozostała już tylko jedna kolejka. Tytuł mistrzowski zapewnili sobie zawodnicy ŁSTW OCMER Politechniki Łódzkiej. Wiemy już też, że UKS Neptun Uniwersytet Łódzki zagra w czerwcu w barażu o utrzymanie na najwyższym szczeblu rozgrywek ze zwycięzcą I ligi.

Wyniki Ekstraklasy

Grupa mistrzowska:

AZS Uniwersytet Warszawski - ŁUKOSZ WTS Polonia Bytom   8:6 (2:2, 1:2, 4:2, 1:0)
MVP: Messan Moore (UW), Grzegorz Moś (Bytom)

ŁSTW OCMER Politechnika Łódzka - Box Logistics Waterpolo Poznań   13:6 (2:2, 4:1, 3:1, 4:2)
MVP: Stefan Tomićević (PŁ), Tomasz Różycki (Poznań)